Bredstrup-Pjedsted - Holdoversigt
www.Bredstrup-Pjedsted.dk
Hjemmeside for lokalsamfundet

Holdoversigt 2019 - 2020

Børnehold


  • Forældre-barn
    Tid: Tirsdag kl. 16.30 - 17.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Nanna

  • Ildfluer (3 - 4 år) 
    Tid: Onsdag kl. 16.00 - 17.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Camilla og Gorm
    Unge-instruktører: Mathilde V., Thea og Matilde S. 

  • Smølfer (4 - 5 år) 
    Tid: Mandag kl. 16.00 - 17.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Mia og Egzona.
    Unge-instruktører: Liv, Amalie, Bertil og Mia Maja

  • MGP dans og rytme (4 - 5 år)
    Tid: Mandag kl. 17.00 - 18.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Line og Chenet
    Unge-instruktører: Lucca, Mathilde B. og Ida Rosenberg

  • Naturtons (1.-5. kl.)
    Tid: Torsdag kl. 18.15 - 19.00
    Sted: Brøndstedskoven
    Instruktører: Alex, Peter, Jacob og Randi

  • Pigefræs (0. - 2. kl.)
    Tid: Tirsdag kl. 16.00 - 17.30
    Sted: Hallen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Line og Egzona
    Unge-instruktører: Anne, Emilie, Freja og Emma

  • Rytme (0. - 2. kl.)
    Tid: Torsdag kl. 16.30 - 17.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Kari
    Unge-instruktører: Silje og Ida

  • Mini-mix spring (3. - 5. kl.)
    Tid: Mandag kl. 17.00 - 18.30
    Sted: Gymnasiet
    Instruktører: Jørgen, Hanne, Mette R., Frederik og Mie
    Unge-instruktører: Kasper, Freja von Essen, Maja og Karen

  • Mini-mix rytme (3. - 5. kl.)
    Tid: Tirsdag kl. 17.30 - 18.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Ane Mai og Fie

  • Junior Mix spring (fra 6. kl.) i samarbejd med EGIF
    Tid: Mandag kl. 17.00 - 18.45
    Sted: Kirstinebjerg
    Instruktører: HP, Jacob L., Henrik, Kasper F. og Hannah
    Unge-instruktør: Amalie

  • Junior Mix rytme (fra 6. kl.) i samarbejd med EGIF
    Tid: Mandag kl. 19.00 - 20.30
    Sted: Gymnasiet
    Instruktører: Linda

Voksenhold

  • CrossGym
    Tid: Mandag kl. 19.00 - 20.00
    Sted: Hallen og Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Ella, Peter, Morten og Alex

  • Kondikarle
    Tid: Mandag kl. 20.00 - 21.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Ella

  • Idræt på stol
    Tid: Tirsdag kl. 15.30 - 16.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Else Marie, Hanne og Dorit

  • Dans det ud
    Tid: Tirsdag kl. 18.30 - 19.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Tine

  • Hatha Yoga
    Tid: Tirsdag kl. 19.30 - 20.45
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Birgitte

  • Damer i bevægelse
    Tid: Onsdag kl. 19.00 - 20.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Dorit

  • Yin-yoga 
    Tid: Torsdag kl. 17.30 - 19.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Mette L.

  • Aura (Rytmisk gym. for kvinder)
    Tid: Torsdag kl. 19.00 - 20.30
    Sted: Hallen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Mette H. og Kari

  • Outdoor crossgym/fitness 
    Tid: Torsdag kl. 19.00 - 20.00
    Sted: Brøndstedskoven
    Instruktør: Alex