|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1 |
1 |
07-34760 |
Sarah Moulvad |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
150 |
150 |
300 |
/ |
18 |
|
2 |
07-34589 |
Tobias Novak |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
148 |
150 |
298 |
/ |
15 |
|
3 |
07-34571 |
Thomas Johansen |
282-Jelling Forenede Sportsklubber | |
|
|
|
150 |
147 |
297 |
/ |
15 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2 |
1 |
07-88618 |
Anders Curt R. Christensen |
282-Jelling Forenede Sportsklubber | |
|
|
|
150 |
149 |
299 |
/ |
16 |
|
2 |
05-88585 |
Jonas Bach |
116-Midtdjurs Skytteforening | |
|
|
|
149 |
147 |
296 |
/ |
17 |
|
3 |
07-91985 |
Patrick Graversen Nielsen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
149 |
147 |
296 |
/ |
11 |
|
4 |
07-87299 |
Mikkel Damholt Hansen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
145 |
145 |
290 |
/ |
14 |
|
5 |
07-92241 |
Rasmus Kristensen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
144 |
144 |
288 |
/ |
8 |
|
6 |
07-82985 |
Lars Højen Hansen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
142 |
143 |
285 |
/ |
9 |
|
7 |
07-92808 |
Sofie Winther |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
137 |
136 |
273 |
/ |
3 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3 |
1 |
07-88639 |
Mike Kelly |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
141 |
143 |
284 |
/ |
8 |
|
2 |
07-93583 |
Nicklas Chr. Jensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
139 |
143 |
282 |
/ |
5 |
|
3 |
07-95322 |
Sune Splidsboel |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
141 |
141 |
282 |
/ |
8 |
|
4 |
07-93892 |
Julie Christiansen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
142 |
139 |
281 |
/ |
5 |
|
5 |
07-87868 |
Daniel Daugaard Bæk |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
137 |
143 |
280 |
/ |
7 |
|
6 |
07-92426 |
Frederik Fill Brems Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
141 |
137 |
278 |
/ |
5 |
|
7 |
07-85786 |
Sara Knudsen |
199-Fredericia Garnison Idrætsfore | |
|
|
|
132 |
128 |
260 |
/ |
3 |
|
8 |
07-90803 |
Mark Kelly |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
118 |
120 |
238 |
/ |
1 |
|
9 |
07-86238 |
Mathias Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
113 |
118 |
231 |
/ |
0 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse J2 |
1 |
07-21049 |
Louise Christiansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
150 |
150 |
300 |
/ |
21 |
|
2 |
07-93502 |
Henrik Rasmussen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
147 |
147 |
294 |
/ |
10 |
|
3 |
07-92242 |
Niels Chr. Algreen-Ussing |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
140 |
146 |
286 |
/ |
5 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse UNG |
1 |
07-49392 |
Camilla Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
146 |
147 |
293 |
/ |
15 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse 1 |
1 |
07-34827 |
Tonni Leth |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
147 |
142 |
289 |
/ |
6 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse 2 |
1 |
07-33292 |
Jens Ove Skjøth |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
141 |
143 |
284 |
/ |
3 |
|
2 |
07-49216 |
Ole Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
140 |
142 |
282 |
/ |
8 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse 3 |
1 |
07-35742 |
Bo G. Madsen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
137 |
140 |
277 |
/ |
7 |
|
2 |
07-34585 |
Vagn Koch |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
130 |
141 |
271 |
/ |
6 |
|
3 |
07-20326 |
Flemming Mikkelsen |
005-Ousted Tåning Skytteforening | |
|
|
|
130 |
135 |
265 |
/ |
2 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse V1 |
1 |
05-23116 |
Jens Roland Jensen |
116-Midtdjurs Skytteforening | |
|
|
|
150 |
148 |
298 |
/ |
18 |
|
2 |
07-44463 |
Kristian R. Petersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
147 |
150 |
297 |
/ |
21 |
|
3 |
07-20964 |
Ole Hansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
149 |
148 |
297 |
/ |
10 |
|
4 |
07-33325 |
Hans Jensen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
147 |
148 |
295 |
/ |
20 |
|
5 |
07-90904 |
Kurt Christiansen |
001-Horsens Skyttekreds | |
|
|
|
146 |
147 |
293 |
/ |
12 |
|
6 |
07-35378 |
Preben Sørensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
147 |
146 |
293 |
/ |
13 |
|
7 |
07-34631 |
Leif Andersen |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
145 |
146 |
291 |
/ |
3 |
|
8 |
07-35524 |
Kristian Nielsen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
144 |
145 |
289 |
/ |
8 |
|
9 |
05-84764 |
Flemming Lohse |
944-Århus Riffelskytte Klub | |
|
|
|
147 |
141 |
288 |
/ |
11 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse V2 |
1 |
07-34700 |
Else Marie Nielsen |
006-Klejs Skytteforening | |
|
|
|
149 |
145 |
294 |
/ |
8 |
|
2 |
07-34545 |
Peter Ryholl |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
143 |
147 |
290 |
/ |
5 |
|
3 |
07-34680 |
Egon Dammand |
006-Klejs Skytteforening | |
|
|
|
148 |
142 |
290 |
/ |
9 |
|
4 |
07-83601 |
Jens Erik Nielsen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
146 |
143 |
289 |
/ |
7 |
|
5 |
07-83398 |
Else Nielsen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
141 |
141 |
282 |
/ |
6 |
|
6 |
07-75424 |
Lissy Hansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
142 |
138 |
280 |
/ |
4 |
|
7 |
07-33274 |
Johannes Jørgensen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
143 |
137 |
280 |
/ |
4 |
|
8 |
07-34660 |
Erik Jarl Henriksen |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
138 |
139 |
277 |
/ |
5 |
|
9 |
07-34542 |
Poul Buch |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
139 |
137 |
276 |
/ |
4 |
|
10 |
07-33044 |
Gerda Præstegård |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
135 |
136 |
271 |
/ |
5 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1 |
1 |
07-92106 |
Anders Rosenkrans |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
150 |
150 |
300 |
/ |
18 |
|
2 |
07-35506 |
Lars Kring Mortensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
150 |
150 |
300 |
/ |
18 |
|
3 |
07-35001 |
Jan Ryholl |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
149 |
150 |
299 |
/ |
17 |
|
4 |
07-75687 |
Lars S. Pedersen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
149 |
147 |
296 |
/ |
9 |
|
5 |
07-35631 |
Irene Fragtrup |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
147 |
148 |
295 |
/ |
15 |
|
6 |
07-34457 |
Lars Sørensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
146 |
145 |
291 |
/ |
11 |
|
7 |
07-20331 |
Dan Lauersen |
005-Ousted Tåning Skytteforening | |
|
|
|
141 |
147 |
288 |
/ |
6 |
|
|
|
|
50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2 |
1 |
07-64200 |
Louise Klitsgaard Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
149 |
148 |
297 |
/ |
16 |
|
2 |
07-44597 |
Kenneth S. Wadt |
309-Kolding-Bramdrup Skytteforenin | |
|
|
|
147 |
149 |
296 |
/ |
11 |
|
3 |
07-93584 |
Anders Jensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
147 |
145 |
292 |
/ |
10 |
|
4 |
07-87869 |
Kim Bæk |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
144 |
146 |
290 |
/ |
11 |
|
5 |
07-92809 |
Kent Rasmussen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
146 |
143 |
289 |
/ |
8 |
|
6 |
07-34517 |
Bo W. Knudsen |
199-Fredericia Garnison Idrætsfore | |
|
|
|
142 |
146 |
288 |
/ |
7 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse BK1 |
1 |
07-34571 |
Thomas Johansen |
282-Jelling Forenede Sportsklubber | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
9 |
|
2 |
07-34760 |
Sarah Moulvad |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
7 |
|
3 |
07-34589 |
Tobias Novak |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
|
|
148 |
/ |
8 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse BK2 |
1 |
07-88618 |
Anders Curt R. Christensen |
282-Jelling Forenede Sportsklubber | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
10 |
|
2 |
05-88585 |
Jonas Bach |
116-Midtdjurs Skytteforening | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
8 |
|
3 |
07-91985 |
Patrick Graversen Nielsen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
8 |
|
4 |
07-87299 |
Mikkel Damholt Hansen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
145 |
/ |
6 |
|
5 |
07-92241 |
Rasmus Kristensen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
144 |
/ |
5 |
|
6 |
07-82985 |
Lars Højen Hansen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
142 |
/ |
3 |
|
7 |
07-92808 |
Sofie Winther |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
137 |
/ |
1 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse BK3 |
1 |
07-93892 |
Julie Christiansen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
142 |
/ |
3 |
|
2 |
07-88639 |
Mike Kelly |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
3 |
|
3 |
07-95322 |
Sune Splidsboel |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
3 |
|
4 |
07-92426 |
Frederik Fill Brems Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
2 |
|
5 |
07-93583 |
Nicklas Chr. Jensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
139 |
/ |
3 |
|
6 |
07-87868 |
Daniel Daugaard Bæk |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
137 |
/ |
3 |
|
7 |
07-85786 |
Sara Knudsen |
199-Fredericia Garnison Idrætsfore | |
|
|
|
|
|
132 |
/ |
1 |
|
8 |
07-90803 |
Mark Kelly |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
118 |
/ |
1 |
|
9 |
07-86238 |
Mathias Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
113 |
/ |
0 |
|
10 |
07-96391 |
Philip Knudsen |
199-Fredericia Garnison Idrætsfore | |
|
|
|
|
|
82 |
/ |
0 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse J2 |
1 |
07-21049 |
Louise Christiansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
10 |
|
2 |
07-35366 |
Rasmus Sørensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
148 |
/ |
6 |
|
3 |
07-93502 |
Henrik Rasmussen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
3 |
|
4 |
07-92242 |
Niels Chr. Algreen-Ussing |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
140 |
/ |
2 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse UNG |
1 |
07-49392 |
Camilla Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
146 |
/ |
7 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse 1 |
1 |
07-34827 |
Tonni Leth |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
4 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse 2 |
1 |
07-33292 |
Jens Ove Skjøth |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
1 |
|
2 |
07-49216 |
Ole Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
140 |
/ |
4 |
|
3 |
07-34488 |
Inger Jespersen |
199-Fredericia Garnison Idrætsfore | |
|
|
|
|
|
139 |
/ |
2 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse 3 |
1 |
07-35742 |
Bo G. Madsen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
137 |
/ |
4 |
|
2 |
07-20326 |
Flemming Mikkelsen |
005-Ousted Tåning Skytteforening | |
|
|
|
|
|
130 |
/ |
2 |
|
3 |
07-34585 |
Vagn Koch |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
|
|
130 |
/ |
2 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse V1 |
1 |
05-23116 |
Jens Roland Jensen |
116-Midtdjurs Skytteforening | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
9 |
|
2 |
07-20964 |
Ole Hansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
4 |
|
3 |
07-33325 |
Hans Jensen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
11 |
|
4 |
07-44463 |
Kristian R. Petersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
10 |
|
5 |
07-35378 |
Preben Sørensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
8 |
|
6 |
05-84764 |
Flemming Lohse |
944-Århus Riffelskytte Klub | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
7 |
|
7 |
07-90904 |
Kurt Christiansen |
001-Horsens Skyttekreds | |
|
|
|
|
|
146 |
/ |
4 |
|
8 |
07-34631 |
Leif Andersen |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
|
|
145 |
/ |
0 |
|
9 |
07-35006 |
Ida G. Salvesen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
144 |
/ |
5 |
|
10 |
07-35524 |
Kristian Nielsen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
144 |
/ |
4 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse V2 |
1 |
07-34700 |
Else Marie Nielsen |
006-Klejs Skytteforening | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
5 |
|
2 |
07-34680 |
Egon Dammand |
006-Klejs Skytteforening | |
|
|
|
|
|
148 |
/ |
6 |
|
3 |
07-83601 |
Jens Erik Nielsen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
|
|
146 |
/ |
4 |
|
4 |
07-35683 |
Erling Lerager |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
144 |
/ |
3 |
|
5 |
07-33274 |
Johannes Jørgensen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
143 |
/ |
3 |
|
6 |
07-34545 |
Peter Ryholl |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
143 |
/ |
2 |
|
7 |
07-19834 |
Hans Larsen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
|
|
142 |
/ |
4 |
|
8 |
07-75424 |
Lissy Hansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
|
|
142 |
/ |
2 |
|
9 |
07-83398 |
Else Nielsen |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
3 |
|
10 |
07-34542 |
Poul Buch |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
|
|
139 |
/ |
3 |
|
11 |
07-35566 |
Jørgen Jensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
139 |
/ |
2 |
|
12 |
07-34660 |
Erik Jarl Henriksen |
423-Tørring Idrætsforening | |
|
|
|
|
|
138 |
/ |
2 |
|
13 |
07-33044 |
Gerda Præstegård |
127-Brande Skytteforening | |
|
|
|
|
|
135 |
/ |
2 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse ÅK1 |
1 |
07-92106 |
Anders Rosenkrans |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
12 |
|
2 |
07-35506 |
Lars Kring Mortensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
150 |
/ |
11 |
|
3 |
07-35001 |
Jan Ryholl |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
8 |
|
4 |
07-75687 |
Lars S. Pedersen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
6 |
|
5 |
07-20954 |
Per Christiansen |
004-Glud Skytteforening | |
|
|
|
|
|
148 |
/ |
4 |
|
6 |
07-35631 |
Irene Fragtrup |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
8 |
|
7 |
07-34457 |
Lars Sørensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
146 |
/ |
5 |
|
8 |
07-34478 |
Jonna Sørensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
4 |
|
9 |
07-20331 |
Dan Lauersen |
005-Ousted Tåning Skytteforening | |
|
|
|
|
|
141 |
/ |
2 |
|
|
|
|
50m Gevær - Klasse ÅK2 |
1 |
07-64200 |
Louise Klitsgaard Andersen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
149 |
/ |
8 |
|
2 |
07-93584 |
Anders Jensen |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
6 |
|
3 |
07-44597 |
Kenneth S. Wadt |
309-Kolding-Bramdrup Skytteforenin | |
|
|
|
|
|
147 |
/ |
6 |
|
4 |
07-92809 |
Kent Rasmussen |
456-Vejle Skytteforening | |
|
|
|
|
|
146 |
/ |
4 |
|
5 |
07-87869 |
Kim Bæk |
134-Bredstrup-Pjedsted IF | |
|
|
|
|
|
144 |
/ |
3 |
|
6 |
07-34517 |
Bo W. Knudsen |
199-Fredericia Garnison Idrætsfore | |
|
|
|
|
|
142 |
/ |
3 |
|